Kiekviename vestuvių planuoklyje ar nuotakos užrašinėje rasime eilutę apie transportą. Iš tikrųjų tai nėra pagrindinė, tačiau labai svarbi šventės detalė. Transporto priemonė svarbi patogumui, nes šventės dieną jauniesiems reikės įveikti maršrutą nuo pasiruošimo vietos iki bažnyčios ar santuokos rūmų, iš jų vykti į fotosesijos vietą ir galiausiai pasiekti vakarinės dalies vietą, kur jau laukia svečiai. Be to, transporto priemonę vestuvių fotografai dažnai panaudoja ir kaip nuotraukų akcentą.

 

Automobilių vestuvėms privalumai

Visos poros transporto priemonę renkasi individualiai, todėl kartais vietoje automobilio pasirenkami ir įdomesni variantai, pavyzdžiui, galingi motociklai, ristūnais kinkyta karieta, o žiemą – rogės. Visgi automobilis yra patogiausiu ir dėl šios priežasties populiariausiu pasirinkimu.
Ieškant transporto vestuvėms, tikrai atrasite įmones, kurios šioje srityje specializuojasi. Dažniausiai jos siūlo rinktis prabangius senovinius automobilius arba limuzinus, kartu teikiamos ir vairuotojo paslaugos. Kreipdamiesi į tokią įmonę galėsite susitarti ir dėl tokių paslaugų kaip automobilio papuošimas gėlėmis ar kaspinais, šampanas ir taurės limuzine, todėl nuo pečių nukris dalis rūpesčių.
Kitas variantas – kreiptis į automobilių nuomos kompanijas, kurios siūlo įvairios klasės automobilius nuomai. Čia galėsite rinktis iš įvairiausių modelių, pavyzdžiui, spalvingo mini arba sportinio automobilio, prabangaus, tačiau kartu ir subtilaus bei neįpareigojančio (palyginti su limuzinu) Mercedes-Benz ar BMW. Renkantis šią paslaugą vairuotoju reikės pasirūpinti patiems, tačiau kartu taip galite ir sutaupyti.
Kartais gali iškilti klausimas, kodėl vestuvėms nepanaudojus nuosavo automobilio. Šis variantas, žinoma, galimas, tačiau nuomotas išskirtinis automobilis nuteiks šventiškiau, nei tas, kurį naudojate kasdien. Be to, nuomojami automobiliai yra kruopščiai prižiūrimi, todėl nuomodami būsite tikri, kad svarbiąją dieną neteks stovėti pakelėje ir laukti vilkiko (o taip kartais tikrai nutinka!). Nuomojamuose automobiliuose kruopščiai užtikrinama ir salono švara, tad tokiame automobilyje nerizikuosite ištepti šventinių drabužių.
Negalima pamiršti ir nuotraukų aspekto. Nuomojantis automobilį verta atkreipti dėmesį į saloną – galite pasirinkti dailų šviesios odos interjerą, kuris nors ir bus antrame plane, fotografijoms suteiks dailų foną. Vestuvių fotografai padaro puikių kadrų su automobiliu, net jei tai ir nėra senovinis kabrioletas. Pasirinkdami gražų automobilį galite išnaudoti kiekvieną vestuvių fotografo darbo akimirką ir fotografuotis automobilyje vykstant į fotosesijos vietą.

 

Kokį automobilį rinktis vestuvėms?
Automobilis vestuvėms – vienadienė pramoga, todėl jį renkantis nereikia vertinti variklio galingumo ar kitų įprastų dalykų, apie kuriuos nepaliaujame svarstyti ieškodami mašinos sau. Vestuvėms tiks bet kokios markės ar išvaizdos automobilis, o kritiškai vertinti reikėtų tik išorinę išvaizdą ir saloną. Automobilio bendras vaizdas turėtų būti geras, suteikti pridėtinės vertės ir bent minimaliai dizainu derėti prie pasirinktos šventės tematikos. Detaliau aptarkime keletą pasirinkimų.
Senovinio automobilio nuoma. Prabangūs amerikietiški modeliai su nuleidžiamu stogu ir senoviniais akcentais tikrai žaviai atrodo nuotraukose. Jei mėgstate automobilius, fotosesijai toks pasirinkimas yra tiesiog puikus. Senas kadilakas taps įspūdinga dekoracija, todėl vestuvinei fotosesijai teliks surasti patogią vietą: gražią aikštelę, miškelio ar parko prieglobstį. Žaviai atrodo ir kabriolete važiuojantys sutuoktiniai, lūpdažio atnaujinimas žvelgiant į seną apvalų mašinos veidrodėlį. Tokia fotosesija tikrai primins filmus, romantišką kelionę drauge, o renkantis nespalvotas nuotraukas net ir Lietuvoje galite sukurti Kubos aplinkos įspūdį.
Limuzino nuoma. Limuzinas visada asocijuojasi su prabanga, visada pribloškia savo dydžiu. Be viso to, rinktis limuziną visada yra labai patogu: pirmiausia todėl, kad tokie automobiliai nuomojami kartu su vairuotoju, o didelis ir erdvus salonas tampa jaukia atokvėpio oaze paskanauti šampano. Važiuojant limuzinu, kartu pakviečiamas ir fotografas – pro langus krintantys saulės spinduliai ir šešėliai leidžia sukurti gražias nuotraukas.


Sportinis automobilis. Sportinės klasės automobilių rasite nuomos kompanijose. Neabejotinu privalumu yra tai, kad tokį automobilį galės vairuoti ir jaunikis, tad taip gausite papildomą pramogą. Sportinis automobilis tiks, jei pora pašėlusi, mėgsta pokštauti ir vestuvių tematikoje pasirinko keletą netikėtų akcentų. Sportinį automobilį nuotraukose taip pat galima išnaudoti, tačiau šiuo atveju turite prisiminti, kad tokio tipo automobilių salonas paprastai nėra didelis, todėl vestuvių fotografas galės įamžinti jus tik iš išorės arba greta automobilio.
Mažas miesto automobilis vestuvėms. Maži miesto automobiliukai neabejotinai patiks romantikams. Jie neturi pretenzijų į prabangą, tačiau kuria lengvumo įspūdį. Mėgstantys paprastumą ir laisvumą šio automobilio privalumus tikrai įvertins: jį galima vairuoti patiems, lengva rasti parkavimo vietą ir prisiparkuoti net miesto centre, o dažnai ryškiomis spalvomis dažomi automobiliukai nuotraukose taps žaismingu akcentu.


Prabangaus automobilio nuoma. Šiai kategorijai galima priskirti prabangius Mercedes-Benz, BMW, Bentley, Jaguar, Lexus ir pan. Tokie automobiliai bus juodos, tamsiai mėlynos ar baltos spalvos ir tikrai blizgės. Tai subtili prabanga, kuri atskleidžiama elegantiškai. Pasivažinėti tokiu automobiliu bus tikrai malonu, nes šios klasės mašinos pasižymi dailiu interjero dizainu ir kokybiška apdaila. Nuotraukose automobilį taip pat galima išnaudoti: vestuvių fotografas pasiūlys vietų ir idėjų, kuriose atsispindėtų prabanga ir elegancija.
Renkantis automobilį vestuvėms, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų. Pavyzdžiui, jei tuoksitės metų laiku, kai didelė kritulių tikimybė, kabrioleto geriau atsisakyti. Senoviniai automobiliai nuotraukose atrodo originaliai ir įdomiai, tačiau sena technika kartais paveda. Tokį automobilį dažniausiai rekomenduojama nuomoti tik fotosesijai, o nuvykimui iš vienos vietos į kitą rinktis patikimą transporto priemonę. Jei norite automobilį naudoti ne tik fotosesijoje, bet ir įveikti vestuvių dienos maršrutą, rinkitės limuziną ar nuomos kompanijų paslaugas. Vestuvių diena jauniesiems sukelia truputį streso, o vairavimas gali jį sustiprinti. Dėl šios priežasties patartina pagalvoti apie vairuotojo paslaugas (tam tikrais atvejais vairuotoju gali pabūti ir draugas ar giminaitis).
Nuomodami automobilį vestuvėms visada atkreipkite dėmesį į sutarties sąlygas. Pavyzdžiui, senoviniai, retro automobiliai ir limuzinai dažniausiai nuomojami valandomis, o štai nespecializuotos autonuomos kompanijos nuomos terminą skaičiuoja dienomis. Įsigilinkite į sąlygas, kad vėliau nekiltų nesusipratimų. Išsirinkite patikusį modelį ir mėgaukitės jo privalumais vestuvių dieną!