Automobilių nuoma

 

Trumpai apie Lietuvą

Norite pamatyti kalnus? „Alpių respublikoje“, Austrijoje, tikrai galėsite stebėtis šiuo didingu gamtos stebuklu, o Lietuvoje, deja, jų nėra. Išsiilgote sujaudinančių kino šedevrų? Gaila, bet kino fanatikai savosios Mekos mūsų šalyje taip pat neras: ji kiek toliau — Kanuose arba Holivude. Mes didžiuojamės teatru kine. Besidomintys Didžiaisiais pasaulio stebuklais, veikiausiai, taip pat teks nusivilti. Mes esame tik vienas iš Europos centrų, kur maisto gurmanai suks galvas, kodėl lietuviška virtuvė tokia riebi. Mes ne šiauriečiai, tačiau valgymo įpročiai kartais verčia susiraukti net ir didžiausius „bizarre food“ mylėtojus.

Šioje šalyje nėra miestų, kurių populiacija siektų milijoną, net sostinėje Vilniuje. Mūsų pačių skaičius apdainuotas antruoju himnu laikomoje dainoje — vos 3 milijonai. Mūsų jūroje galite plaukioti drąsiai: rykliams vanduo čia per šaltas ir ne toks sūrus. Tad ryklių mylėtojai ir šiaip drąsuoliai turėtų traukti prie vandenyno, į Ispanijos, Prancūzijos, Olandijos ar kitų šalių pakrantes. Čia — Lietuva. Čia lietūs lyja. Lietuva, kurią skersai ir išilgai lengvai galima apkeliauti naudojantis turistinių automobilių nuoma, sustojant įspūdingose vietose įkvėpti skaniausio pasaulyje cepelinų kvapo.

Lietuvoje nėra daug salų ar pusiasalių. Bet tie, kuriuos turime — Rusnės sala ir Kuršių Nerijos Pusiasalis — įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Sutikite — Lietuvoje nėra taip jau ir blogai...

Keliaujant automobiliu ar pasinaudojant turistinių automobilių nuoma Lietuvoje viskas ranka pasiekiama. Trys Lietuvos sostinės — seniausioji Kernavė, kurioje dar tebegyvena kunigaikščių ir žynių palikuoniai, Trakai — kibinai, ežerai, pilys ir po vandeniu stūksantis kaimas bei Vilnius, žaliausia Europos sostinė, su tebestūgaujančiu geležiniu vilku, gotikiniais pamatais, tačiau baroku išpuoštu senamiesčiu.

Traukiant greitkeliu į vakarus, Lietuvos širdyje, rasime laikinąją Lietuvos sostinę — Kauną. Greitoms ir patogioms kelionėms šiame mieste taip pat praverčia turistinių automobilių nuoma Kaune. Sakoma, kad Kaune ir svečias ne svetimas. Išsidėstęs jis didžiausių šalies upių — Nemuno ir Neries— santakoje. Kiekvienas tikras kaunietis žino, kad šiame mieste Napalionas Bonapartas paliko karių kepurėmis supiltą apžvalgos kalvą, o galop perbrido per Nemuną, ties Šančiais. Miestas didžiuojasi kompaktišku, gerai išsaugotu senamiesčiu, Pažaislio muzikos festivaliu, kuriame dalyvauja pasaulio muzikos elito atstovai, o rugpjūčio mėnesio viduryje vyksta renginys, pavadinimu „Hansa Kaunas“.

Paskutinis taškas Lietuvos žemėlapyje — Klaipėda. Mažosios Lietuvos uostamiestis, įsikūręs Kuršių Nerijos ir Baltijos Jūros susiliejimo vietoje. Rugpjūčio 1-oji — miesto gimtadienis —Jūros šventė, kai dėl daugybės svečių miestas keturioms dienoms tampa Lietuvos sostine. Tuo laiku miestiečiai yra ypač pakiliai nusiteikę. Taip pat Klaipėdą garsina kasmetinis tarptautinis „Pilies džiazo“ festivalis.

Tokia ta Lietuva. Su savais pliusais, minusais, savitu pasaulio suvokimu ir identitetu. Nepamilti ją — sunku.


Justina Dirsytė

Naudingos nuorodos

Kuršių Nerija - http://www.nerija.lt/

Druskininkai - http://www.druskininkai.lt/

Europos Parkas - http://www.europosparkas.lt/

Grūto Parkas - http://www.grutoparkas.lt/

Vilniaus Pilys - http://www.vilniauspilys.lt

Kernave - http://www.kernave.org/

Lankytinos Vilniaus vietos - http://www.vilnius-tourism.lt/topic.php?tid=26&sid=20