Nors esame nedidelė valstybe, turinti nepripažintą, bet nuostabiai gražų Europos geografinį centrą ir linkusi vartoti visiškai nesveikas ir didžiai kaloringas bulvių ir mėsos kombinacijos formas, paslaugų sferos verslų plėtra mūsų tikrai neapleido. Vienas iš šios šakos verslų yra automobilių nuoma Lietuvoje, kas po truputį tampa įprastiniu procesu tiek iš užsienio sugrįžtantiems pavalgyti šaltibarščių tautiečiams, tiek ir iš Lietuvos nepabėgusiems, kuriems iškyla problemų su nuosava mašina, ar norisi prieš perkant išbandyti atitinkamą auto modelį.

Įrašęs Google paieškoje žodžius „automobiliu nuoma Lietuvoje“, „masinu nuoma“, „autonuoma“ ar net „rent a car in Lithuania“, gausi daugybę rezultatų su įvairiausiais pasiūlymais čia išsinuomoti automobilį. Sunku suskaičiuoti tiksliai, bet galima drąsiai teigti, jog automobilių nuomą siūlančių įmonių Lietuvoje yra gerokai virš pusšimčio. Ir ką gi konkrečiai jos siūlo? Panaudosime vieną dažnai matomą rezultatą, „Autobanga“, kaip pavyzdinę įmonę.

Įmonė siūlo išsinuomoti vieną iš daugelio įprastų automobilių: 3 ir 5 durų, VW Golf 3 ir 5 durų hečbekus, Mazda 3, Subaru Legacyir VW Jetta5 durų sedanus, Mitsubishi Eclipse kabrioletą, ir Subaru Outbackuniversalus, ir Chrysler Caravan vienatūrį. Jei ieškai prabangaus automobilio su vairuotoju, „Autobanga“ taip pat gali pasiūlyti Mercedes C modelį. Kad tau būtų patogiau, įmonė noriai paims ar atveš automobilį į bet kurią Lietuvos, Latvijos, Estijos vietą. Kad tau būtų ramu, įmonė siūlo visą parą dirbančią „Pagalbą kelyje”. Ir kad nepasiklystum ieškodamas močiutės kaimo, už visai nedidelę kainą galima išsinuomoti navigacijos sistemą. Galiausiai, “Autobanga” siūlo veiklos nuomą, kuri yra bene populiariausias būdas pasaulyje bet kokios verslo šakos įmonėms valdyti savo darbuotojų automobilių parką.

Taigi, Lietuvos auto nuomos įmonės gal ir nepasiūlys tau „palakstyti“ po Šilutės plentą su Bugatti Veyron, tačiau viską kita — čia, tikriausiai, rasi be didelio vargo. Lietuvoje