Antraštė viską pasako. Tuo tarpu, už lango ant suoliuko sėdinčių močiučių pokalbių atgarsiai viską paaiškina. Taip, tai vyksta dėl vadinamos „krizės“, užpuolusios visą pasaulį. Smarkiai kritus auto nuomos užsakymams, kai kurių Amerikos įmonių vadovai nusprendė problemą išspręsti būtent tokiu būdu. Paanalizuokim.

Verta pastebėti, kad visur minimas „Globalinis atšilimas“ ne tik visiems turinti įtakos problema, bet ir marketingo specialistams parankus reiškinys. Prisižiūrėję daugybę reklamų, JAV gyventojai nusprendė rūpintis gamta, įsigydami kaip tik tuo metu pradėtus prekiauti „žaliuosius“ automobilius ir pasinaudodami šiuolaikiška paslauga — elektrinių automobilių nuoma.

Faktas: šie automobiliai mažiau teršia gamtą.

Kitas faktas: visų tokių pasaulyje esančių autotransporto priemonių išmetamųjų dujų kiekis nesudaro net 1 procento viso CO2 kiekio, esančio ore.

Žinoma, „hibridinėmis“ vadinamos mašinos eikvoja mažiau kuro, tačiau už jas tenka pakloti didesnę sumą pinigų, kas taip pat atsispindi ekologiškų automibilių nuomos kainose. Vidutiniškai gamtos neteršiančio automobilio nuoma Amerikoje jums kainuotų dvigubai daugiau negu paprastos mašinos. Taigi už „šiek tiek“ didesnę kainą gausite automobilį, kuris eikvoja dvigubai mažiau kuro negu benzininis variantas arba dviem litrais mažiau negu dyzelinis.

Vadinasi – ekologiškų automobilių nuoma: verta? Ar... Ne?

Elektrinių automobilių nuoma atsipirks nebent kas dieną nuvažiuojant po kelis šimtus kilometrų. Todėl viskas priklauso nuo planuojamos kelionės. Jei ketinate važiuoti tolimus atstumus, tai gal ir vertėtų rinktis žaliąjį automobilį. Kitu atveju pamąstykite, kas jums maloniau: vairuoti ekologišką Toyotą, ar už panašią kainą rinktis juodą 3 klasės BMW.

Na o kol krizės faktas Lietuvoje yra tikras, kaip blynas, „žalieji“ automobiliai bent trumpam dar nepapuoš mūsų nuomos punktų...