Kol mūsų šalyje vis dar užtenka vardo ir rekvizitų, tai prireikus gauti transporto priemonę Anglijos ar JAV kompanijose, tau akis gali badyti keistos automobilių nuomos sąlygos, pavyzdžiui, piršto antspaudas.

Anksčiau, tokios automobilio nuomos sutarties sąlygos šiame versle nė su žiburiu nebūtum radęs, o antspaudo galėjo prireikti nebent tik policijos komisariate. Šiandien tai darosi įprasta, daugelio visai nebestebina ši registracijos dalis. Kadangi mūsų pasaulio natūralus tobulėjimo procesas paliečia viską, tenka ir džiaugtis, kaip lengva šiandien išsiųsti elektroninį paštą, ir liūdėti, kad vagys darosi vis gudresni. Anglijoje buvo ypač populiaru su suklastotais dokumentais išsinuomoti BMW, Mercedes ar bet kokį kitą automobilį ir panaudoti jį nusikalstamai veikai.

Įvedus pirštų antspaudus į sistemą, ši problema, žinoma, labai greitai išsisprendė. Tačiau žmonės skundžiasi, kad taip pažeidžiamos jų teisės. Kyla klausimai, kur ši informacija patenka? Kas galės ją pamatyti? Taip pat galima paklausti, ar ne vertėtų, tuomet duoti piršto antspaudo ir sėdant į lėktuvą, taksi ar perkant virtuvinių peilių rinkinį prekybos centre? Kai vieni sako: „Jei tau rūpi tavo privatumas, nereiškia, kad esi nusikaltėlis“, kiti sako: „Jei nieko blogo nedarei, tai nėra ko bijoti“. Kvepia nesibaigiančių ginču. Lietuva vengia tokių saugos priemonių, tad norint išsinuomoti mašiną Vilniuje, duoti piršto antspaudo dar nereikia. O greičiausiai ir nereikės. Juk autonuoma – kainuoja, o mes – mėgstanti pataupyti tauta. Kalbant apie taupymą, Ford Focus nuoma šiandien yra kaip niekad pigi, tad nesnausk, pasinaudok šia automobilių nuomos sąlygos teikiama nauda ir sutaupyk keliasdešimt litų šildymui apmokėti.