Išsirenki, užsirezervuoji ir jau sėdi automobilyje. O kas toliau? Turbūt didžioji dauguma išsinuomotą automobilį naudoja paprastam ir patogiam būdui nusigauti iš vieno taško į kitą. Juk įsėdęs į tau patinkantį automobilį, pilnu degalų baku, tu, tikrąją to žodžio prasme, gali nusigauti į bet kurį Lietuvos kampelį. Na, o tie, kurie neplanuoja keliauti tolimų atstumų, greičiausiai nuomojasi automobilį, nes laikinai neteko savojo, o kelionė į darbą viešuoju transportu neįmanoma nepažeidžiant „laikas — pinigai“ principo. Tokie žmonės dažniausiai renkasi manevringojo Ford Focus arba VW Golf nuomą ir vėl džiaugiasi judėjimo laisve. Trečioji grupė žmonių veikiausiai tuokiasi ar švenčia kokią kitą ypatingą progą, tad jiems trumpam laiko tarpui reikalingi keletas prabangių automobilių — Mercedes SLK ir BMW — yra jų mėgstamiausi. Kas liko nepaminėti? Žinoma! Gyvenantys Amerikoje ir kartą per metus nuomojantys automobilį tam, kad sudalyvautų nuomotų automobilių ralyje!

Kas tai per automobilių renginys?
Nuomotų automobilių ralis (RentalCarRally) - tai dviejų vyrukų JAV organizuojamos orientacinės lenktynės iš San Francisko į Yuma. Lenktyniauja tie, kas nepagaili 650$ ir suburia savo ralio komandą. Komandą sudaro bent du žmonės, maksimali riba neapibrėžta, svarbu, kad visi jie sutilptų į jums suteikiamą automobilį. Kiekvienai komandai yra duodamas ralio rinkinys: išnuomotas automobilis, keletas lankstinukų, pora kompaktinių plokštelių, dar papildomai ir energetinių gėrimų, cigarečių ir gabalas jautienos alkiui numalšinti. Prieš startą yra nurodomos žymos taškai, kuriuos komandos turi pasiekti ir nusifotografuoti. Nebus nuotraukų — ką gi, jums grės diskvalifikacija.

Kokios dar taisyklės?
Savaime suprantama — kelių eismo taisyklės, na bent jau negalima viršyti greičio ar vairuoti neblaiviems. Automobilių lenktynės turi specialiai parengtą trasą, kuri nėra iš anksto žinoma, todėl svarbu pasirinkti artimiausią kelią tarp vadinamųjų „chekpoint`ų“. Kiti laimėjimo faktoriai yra komandų kostiumų originalumas bei kelionės metu padaryti pašaliniai nukrypimai (pavyzdžiui oficialiame tinklapyje siūloma apiplėšti banką). Žodžiu, automobilio paruošimas lenktynėms reikalauja išties nemažo pasirengimo. Galiausiai, kitos dienos vakarą, visi dalyviai susitinka už finišo linijos, Jumoje, kur visų laukia nemokamas vakarėlis bei nakvynė viešbutyje.

Pažiūrėjus ralio nuotraukas ir straipsnius, susimąstai, kodėl gi vietoj idėjos išsinuomuoti niekada nevairuotą Mitsubishi Eclipse nepabandžius surengti nuosavas automobilių lenktynes Lietuvoje.